Sklep internetowy też powinien się ubezpieczyć

Finanse i ubezpieczenia

07-12-2020

Świat online to obszar, który rozszerza swoje zasięgi z każdym kolejnym miesiącem. Codzienność każdej osoby jest w mniejszym lub większym stopniu powiązania z Internetem. Nie można zapominać, że jeżeli mowa o świecie online, to do głosu przychodzi e-commerce. Sklepy internetowe są bardzo zróżnicowane, ale niezależnie do branży, każdy z nich powinien zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

Firma i jej odpowiedzialność

Prowadzenie sklepu online nie jest prostym zadaniem, a brak bezpośredniego kontaktu nie oznacza, że nie można zaszkodzić swoim odbiorcom. Ubezpieczenie OC, to dobrze znane ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, jednak jego wykupienie może uratować finanse firmy. Klienci sklepów internetowych mogą żądać rekompensaty za wyrządzone szkody. Ubezpieczenie OC uchroni przed konsekwencjami opóźnienia dostawy, złego działania produktu czy jego kradzieży.

Podejście indywidualne

Poszukiwania ubezpieczenia mogą być czasochłonne i uciążliwe. Jednak warto dokładnie przeczytać OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, które są najistotniejsze dla przedsiębiorcy. Dodatkowo, warto starać się o ubezpieczenie idealnie dopasowane do potrzeb. Niektóre ubezpieczenia będą zawierać ochronę nieistotną z punktu widzenia e-commerce, ale może okazać się, że brak innych punktów, które będą mieć kluczowe znaczenie.

Sklep internetowy też powinien się ubezpieczyć

Pamiętaj o majątku firmy

Ubezpieczając sklep internetowy, należy także sięgnąć po ubezpieczenie majątku firmy. Mamy wtedy ochronę towarów, które są oferowane w sklepie online, ale także wszystkich sprzętów posiadanych przez przedsiębiorstwo. Co więcej, ubezpieczenie majątku obejmuje także środki wpłacone od klientów.

Utrata potencjalnego zysku

Każdy sklep internetowy zakłada potencjalny zysk w nadchodzącym czasie. Analizuje swoją sytuację i historyczną sprzedaż. Zdarzenia losowe, mogą doprowadzić do zatrzymania sprzedaży na określony czas. Naturalnie, w tym czasie przedsiębiorca nie będzie miał zysków. Ubezpieczenie od utraty zysku umożliwia otrzymanie przewidywanego zysku brutto, na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych.

Podobne artykuły