Jak zwrócić towary zakupione w internecie

Transport i logistyka

28-02-2021

W dobie pandemii sprzedaż internetowa notuje rekordowe wzrosty, zamawiamy miliony paczek dziennie, a co za tym idzie również je zwracamy. Internetowe sklepy szukają różnych sposobów na przyciągnięcie klienta, jednym z nich jest prosty i darmowy zwrot zakupionych dóbr. Najczęściej dotyczy to branży odzieżowej, niechciane ubrania bardzo łatwo zwrócić paczkomatem lub kurierem. Co w przypadku towarów o większym gabarycie, jak materace czy meble? Wtedy jestesmy zmuszeni skorzystać z firmy transprtowej.

Zwrot paczki zakupionej przez internet

Chcąc zaoszczędzić czas coraz częściej robimy zakupy przez internet. Niestety wiążą się one często z ryzykiem kupna czegoś, co nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem klient, który kupił produkt niestacjonarnie, ma prawo odstąpić od umowy kupna/sprzedaży do 14 dni od odebrania przesyłki. Powinien on wysłać kupione produkty na adres firmy, u której robił zakupy. Bez znaczenia jest jakiego rodzaju jest to towar. Można dokonać zarówno zwrotu butów, odzieży czy mebli kupionych w sprzedaży internetowej. 

Jak zwrócić towary zakupione w internecie

Kurier czy firma transportowa?


Większość firm kurierskich przewiezie paczki, których waga nie przekroczy 30 kg, a łączna suma boków nie będzie większa niż 350 cm. W takim wypadku ciężko, by kurier przewiózł lodówkę czy meble. W związku z tym z kuriera warto korzystać przy paczkach mniejszych, gdy stajemy przed zwrotem kabiny prysznicowej czy wanny powinniśmy skorzystać z firmy transportowej. Zaletą tej opcji jest fakt, że z nimi przetransportujemy praktycznie wszystko. Firmy transportowe posiadają liczną flotę busów i pojazdów ciężarowych, które dostarczą Twoją paczkę od domu, do domu.


Jak znaleźć odpowiednią firmę, która dostarczy naszą paczkę?


W internecie istnieje mnóstwo “porównywarek” firm kurierskich, które zawierają listę najatrakcyjniejszych kurierów. Wystarczy wpisać wymiary naszej paczki, a także jej wagę i gotowe. Po kilku sekundach naszym oczom ukażą się najlepsze i najtańsze pozycję firm kurierskich. Z poziomu tej porównywarki możemy zamówić i opłacić kuriera, który następnego dnia odbierze paczkę od nas z domu.

Podobne artykuły