Jak organizować eventy i konferencje dla branży e-commerce?

Rozwiązania dla firm

01-03-2021

Firmy działające w branży e-commerce chętnie organizują konferencje i eventy branżowe. Tego typu wydarzenia (o ile zostaną przygotowane w prawidłowy sposób) kreują pozytywny wizerunek danej firmy, budują jej prestiż, a także mogą przyczynić się do pozyskania nowych klientów czy też do nawiązanie przydatnych relacji biznesowych. W jaki zatem sposób powinno się organizować eventy i konferencje z branży e-commerce? O czym szczególnie warto pamiętać?

Organizacja konferencji i eventów w branży e-commerce – ważne zasady.

W przypadku organizacji konferencji branżowej duże znaczenie ma odpowiedni wybór tematu. Temat powinien być przede wszystkim interesujący. Dobrze byłby też gdyby poruszał aktualne trendy z branży e-commerce. Ważny jest również właściwy dobór prelegentów. W przygotowaniach do eventów i konferencji branżowych bardzo istotne jest także miejsce, w którym takie wydarzenie ma zostać zorganizowane. Warto zdecydować się na wybór atrakcyjnej lokalizacji, ale należy pamiętać również o tym, aby było to miejsce, do którego będzie można dotrzeć bez żadnego problemu. W Polsce dużą popularnością cieszą się zwłaszcza konferencje w Krakowie. Jest to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych miast w naszym kraju. Ponadto istnieje tu niezwykle szeroki wybór nowoczesnych sal konferencyjnych. Obiektem wartym uwagi jest np. Centrum Kongresowe ICE Kraków, które to uważane jest za biznesową wizytówkę tego miasta.

Jak organizować eventy i konferencje dla branży e-commerce?

Najważniejsze cechy dobrej sali konferencyjnej.

Wybór sali konferencyjnych to jedna z fundamentalnych kwestii. Sala, w której zamierzamy zorganizować event bądź konferencje z branży e-commerce musi być przede wszystkim właściwie wyposażona. Powinny znajdować się w niej projektory i ekrany. Ważne są również takie elementy jak: odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie, wygodne krzesła czy klimatyzacja. Istotne jest także to, abyśmy to my sami mogli wybrać, jaka aranżacja sali będzie nam najlepiej odpowiadać, czy będzie to układ teatralny, szkolny, bankietowy czy może prostokątny. Nie bez znaczenia jest również okolica lokalu, w którym znajduje się wybrana przez nas sala konferencyjna. Dlatego też tak wiele firm, które planują konferencje w Krakowie chętnie decyduje się na skorzystanie z nowoczesnego Centrum Kongresowego ICE. Dostępne tu sale konferencyjne znakomicie dostosowane są do pełnienia funkcji konferencyjno – kongresowych. W zależności od ilości uczestników możemy zdecydować się na wybór sali audytoryjnej, sali kameralnej czy też zespołu sal konferencyjnych, który w zależności od potrzeb można dzielić na mniejsze sale. Piękne widoki na Zamek Królewski na Wawelu to dodatkowy atut tego miejsca. Eventy i konferencje branżowe mają naprawdę duży potencjał warto, więc zadbać o to, aby były zorganizowane tak jak należy. Odpowiedni dobór miejsca, w którym będzie organizowane dane wydarzenie z branży e-commerce ma znaczenie i z pewnością wpłynie na ogólną ocenę konferencji przez zaproszonych gości. Konferencje w Krakowie to, więc rozwiązanie, które warto rozważyć.

Podobne artykuły