Wynajem auta na firmę

Rozwiązania dla firm

29-03-2021

Coraz bardziej popularny jest wynajem samochodów dla firm. W czasach pandemii niewiele przedsiębiorstw może pozwolić sobie na zakup własnej floty samochodów bądź wzięcie ich w leasing. Doskonałą alternatywą jest wynajem samochodu na firmę, jest to opłacalne rozwiązanie, z którym wiąże się minimum formalności i korzystne warunki. Warto wiedzieć jakie są podstawowe zasady najmu samochodów, jakie dokumenty należy przygotować i która opcja jest najkorzystniejsza? Oto kilka praktycznych informacji na ten temat.

Podstawowe zasady wynajmu samochodu na firmę

Jest kilka podstawowych zasad, z którymi się należy zapoznać przed podjęciem decyzji o najmie samochodu na firmę. Pierwszą z nich jest to, że samochód można zarezerwować osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem Internetu. Przed odbiorem samochodu wypożyczalnia pobiera kaucję, która uwarunkowana jest klasą i modelem samochodu. Jest ona zwracana w momencie, gdy samochód nie zostanie uszkodzony. Wszystkie samochody z wypożyczalni posiadają odpowiednie ubezpieczenia takie jak OC, AC czy NNW. Warto dokładnie się z nimi zaznajomić przed wejściem do auta. Decydując się na wynajem długoterminowy auta osobowego bądź dostawczego do własnej firmy można liczyć na dodatkowe korzyści oraz na możliwość negocjacji ceny. Decydując się na wynajem samochodu dla firmy trzeba wziąć pod uwagę aktualne potrzeby własne oraz swoich pracowników. Jeśli działalność firmy skupiona jest jedynie wokół jazdy po mieście takim jak np. Kraków wystarczy zdecydować się na typowo auto miejskie. Inaczej będzie w sytuacji jeśli potrzebny jest samochód do dłuższych podróży po Polsce. Wówczas lepiej postawić na samochód z dodatkowymi udogodnieniami takimi jak np. tempomat czy duży bagażnik.

Wynajem auta na firmę

Niezbędna dokumentacja do wynajmu samochodu na firmę

Decydując się na wynajem samochodu na firmę należy pamiętać o skompletowaniu określonych dokumentów. Mowa tutaj o dowodzie osobistym, prawie jazdy, kserokopii zaświadczenia o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpisu KRS, dokumentach zawierających numer NIP i REGON, upoważnienie do odbioru czy wynajmu samochodu. Przed podpisaniem ostatecznej umowy z wypożyczalnią warto dokładnie sprawdzić czy firma nie nakłada dodatkowych obostrzeń, wynikających z wieku kierowcy czy jego stażu za kierownicą.

Wynajem samochodu w Krakowie

Przykładem wypożyczalni, oferującej samochody dla firm jest Express Car Rental. Umożliwiają oni wynajem samochodu w Krakowie bez wychodzenia z siedziby własnej firmy czy domu. Jest to doskonała opcja w momencie powrotu z podróży służbowej samolotem czy pociągiem. Wypożyczalnia ta zapewnia podstawienie samochodu pod wskazane miejsce takie jak np. lotnisko w Balicach czy Dworzec Główny w Krakowie. Express Car Rental to sprawdzona wypożyczalnia, która zaliczana jest do grona najlepszych jakościowo polskich marek. Nie bez kozery zresztą przyznano jej tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości. Firma ta wyróżnia się przede wszystkim wygodą, bezpieczeństwem i dostępnością dużej ilości samochodów.

Partnerem merytorycznym materiału jest Express.pl - wynajem aut Kraków.

 

Podobne artykuły