Wystawianie e-faktur

Rozwiązania dla firm

24-10-2020

Generowanie i wysyłanie faktur VAT w formie elektronicznej to rozwiązanie bardzo korzystne dla wszystkich stron. Lista spraw, które można w prosty sposób sfinalizować przez Internet jest coraz dłuższa. To nie tylko duże usprawnienie, ale przede wszystkim wygoda. Oraz co najważniejsze, jest to w pełni zgodne z prawem. Dlatego nikogo nie dziwi już fakt wysyłek e-faktur, są one już bardzo rzadko dołączane do wysyłek.

Wystawianie e-faktur

Jakie korzyści czerpie się z e-faktur?

E-faktury to przede wszystkim wpływ na oszczędność papieru i związaną z tym redukcję ponoszonych kosztów. Firma nie ma już obowiązku zakupu papieru, drukarek oraz tuszów i tonerów. Dodatkowo nie jest już potrzebna umowa z Pocztą Polską i koperty, w których wysyłano do kontrahentów zbiorcze faktury z całego miesiąca. Atutem jest również unikanie kolejek na pocztach, zwłaszcza obecnie – w dobie pandemii. Generowanie e-faktur pozwala także na oszczędność miejsca. Wszelka dokumentacja nie musi być już przechowywana w segregatorach , ustawianych ciasno na regałach. Wszystkie niezbędne dokumenty sprzedaży przechowuje się na dyskach twardych. Ponadto wzrasta efektywność pracowników, którzy nie poświęcają czasu na poszukiwanie dokumentów w stosie teczek. Przechowując je na komputerach, wystarczy wyszukać ich nazwę i gotowe. Wszystko mamy pod ręką.

E-faktury i ich wpływ na ochronę środowiska

Bardzo ważnym punktem odniesienie w zakresie e-faktur jest oczywiście ich pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Ograniczając zużywanie papieru gwarantujemy drzewom ochronę. To przecież z nich wytwarzany jest papier, dlatego są przeznaczone do wycinki przemysłowej. Najważniejsze jednak jest działanie zgodne z prawem podatkowym. Zgodnie z przepisami e-faktura jest tak samo ważna z punktu widzenia rozliczenia, jak jej tradycyjna poprzedniczka. Wystarczająca jest słowna zgoda na jej przyjęcie lub opłacenie kwoty widniejącej na dokumencie przelewem elektronicznym. W związku z powyższym, firmy mogą korzystać z wielu aplikacji, których główną funkcją jest właśnie fakturowanie.

Podobne artykuły