Druk wielkoformatowy — czym jest i jak wybrać najlepszą drukarnię?

Marketing i reklama

07-12-2023

Skuteczna reklama zwiększa rozpoznawalność i zyski przedsiębiorstwa. Z kolei druk wielkoformatowy od lat jest jednym z najlepszych sposobów na dotarcie do nowych klientów i zaprezentowanie im swojej oferty. Ze względu na duży format jest dobrze widoczny nawet dla osób, które mijają reklamę w pośpiechu. Dlatego warto zadbać o wybór profesjonalnej drukarni wielkoformatowej, która pomoże w przygotowaniu projektu i zagwarantuje wysoką jakość jego wykonania. Czy wiesz, po czym poznać takie miejsce i jak upewnić się, że wybrany nośnik reklamy wytrzyma w nienaruszonym stanie długi czas?

Dlaczego drukarni wielkoformatowej potrzebne jest duże doświadczenie?

Każdy kiedyś zaczynał, ale to właśnie drukarnia wielkoformatowa z kilkunastoletnim doświadczeniem i licznymi referencjami klientów to gwarancja wysokiej jakości usług. Firma, która w przeszłości realizowała różnego rodzaju projekty, wie, jak radzić sobie z niestandardowymi zleceniami i w jaki sposób druk będzie prezentował się w rzeczywistości, na przykład w zatłoczonym centrum miasta albo na wysokim budynku. Dzięki temu pracownicy mogą Ci doradzić, które kolory lub czcionka będą lepszym wyborem. Z tego powodu przed rozpoczęciem współpracy warto przeczytać opinie wcześniejszych klientów i zapytać o portfolio lub referencje.

Druk wielkoformatowy — czym jest i jak wybrać najlepszą drukarnię?

Jakim sprzętem powinna dysponować drukarnia wielkoformatowa?

Zaawansowany sprzęt do druku wielkoformatowego wpływa na staranne wykończenie projektu. Reklama w dużym formacie to wizytówka przedsiębiorstwa, dlatego dbałość o każdy detal świadczy o profesjonalizmie Twojej firmy i buduje zaufanie wśród klientów. Warto współpracować z drukarniami, które mają nowoczesne wyposażenie umożliwiające wykonywanie reklamy w wysokiej rozdzielczości i na różnych materiałach, takich jak:

  • folie monomeryczne,
  • banery i siatki mesh,
  • tkaniny poliestrowe,
  • folie samochodowe,
  • pleksi,
  • szkło.

Różnorodność dostępnych materiałów do druku pozwala na stworzenie reklamy dopasowanej do potrzeb przedsiębiorstwa, a także na zaplanowanie całej kampanii, na przykład poprzez wykonanie billboardów, wielkoformatowych plakatów i reklamy na służbowych samochodach. Dzięki temu w jednym miejscu stworzysz wszystkie niezbędne nośniki reklamowe, mając pewność, że będą one spójne pod względem wyglądu i jakości wykonania. Ponadto oferowane materiały i rodzaj druku można dopasować do warunków, w jakich będą się znajdować. Ma to duże znaczenie w przypadku reklamy zewnętrznej.

Jakie zalety ma drukarnia, która oferuje również montaż?

Terminowe wykonanie nośników reklamy ma duży wpływ na skuteczną promocję nowego produktu lub oferty przedsiębiorstwa. Dlatego warto upewnić się, że drukarnia wielkoformatowa dba o sprawną realizację wszystkich zleceń. Jedną z gwarancji terminowości jest samodzielne zajmowanie się drukiem od etapu projektu, aż po jego montaż. Niektóre drukarnie zlecają końcowe etapy prac podwykonawcom, co może wiązać się z nieplanowanymi opóźnieniami lub z mniejszą dbałością o wykończenie. Kwestią sporną może okazać się również gwarancja i wskazanie, kto odpowiada za wytrzymałość billboardu albo plakatu. Z tego powodu wybór profesjonalnej drukarni wielkoformatowej, która zadba o cały projekt, to inwestycja w promowanie swojej marki i zwiększenie zysków firmy.

Podobne artykuły