Wynajem aut dla firm - co warto o nim wiedzieć?

Transport i logistyka

06-07-2022

Dla wielu przedsiębiorców wynajem aut dla firm staje się opłacalnym sposobem na zbudowanie nowoczesnej służbowej floty bez konieczności podpisywania długoterminowych umów dotyczących rat czy leasingu. Wówczas ze względu na brak możliwości wykupienia wypożyczonych samochodów po zakończeniu umowy comiesięczne koszty okazują się niższe niż w przypadku innych rodzajów inwestycji w służbowe pojazdy. Co więcej, przedsiębiorcy podczas wynajmu aut dla firm nie muszą być odpowiedzialni za dopilnowanie wszystkich ważnych formalności czy za bieżące naprawy. Dla wielu właścicieli przedsiębiorstw jest to bardzo ważna zaleta, która odciąża w codziennych obowiązkach i pozwala skupić się na rozwoju firmy. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega outsourcing samochodów służbowych i zdecydować, czy będzie to rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

Dla kogo wynajem aut dla firm będzie opłacalnym rozwiązaniem?

W ostatnich latach wynajem aut dla firm cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Dzieje się tak, ponieważ outsourcing samochodów służbowych pozwala na bardziej elastyczne zarządzanie budżetem, który w zależności od rynku i rodzaju prowadzonej działalności może dynamicznie się zmieniać. W przeciwieństwie do leasingu wynajem aut wiąże się z mniejszymi kosztami oraz z możliwością zawarcia krótszej umowy w celu wypróbowania danych usług lub w momentach wzmożonej działalności firmy. Wówczas wypożyczony pojazd świetnie sprawdza się jako środek transportu podczas ważnych konferencji czy spotkań z klientami. Warto wspomnieć, że możliwość korzystania z nowoczesnego, sprawnego samochodu, który będzie dostępny dla firmy na wyłączność, zmniejsza ryzyko spóźnień czy trudności w dotarciu do danego miejsca.

Wynajem aut dla firm - co warto o nim wiedzieć?

Warto również wspomnieć, że wynajem aut dla firm niekiedy ułatwia kontrolowanie stopnia wykorzystania pojazdów za pośrednictwem specjalnego panelu przeznaczonego do zarządzania służbową flotą. Taką usługę oferuje między innymi Traficar, zapewniając przedsiębiorcom możliwość przydzielania pojazdów poszczególnym pracownikom i sprawdzania, czy wszystkie samochody są często używane. Dzięki temu w zależności od potrzeb firmy przedsiębiorca może łatwo zmniejszyć lub zwiększyć liczbę wynajętych pojazdów, zyskując tym samym pewność, że inwestycja w służbową flotę będzie dobrze zagospodarowana.

Komfortowy wynajem aut dla firm - brak konieczności dbania o formalności i naprawy

Niewątpliwą zaletą wynajmu aut dla firm okazuje się również brak konieczności pamiętania o uzupełnieniu wszystkich aktualnych dokumentów czy wykonywania regularnych napraw pojazdu. W przypadku wypożyczenia służbowej floty od takich firm jak Traficar przedsiębiorca otrzymuje w pełni sprawne i gotowe do jazdy samochody, które mają ważne ubezpieczenie oraz cechują się idealnym stanem technicznym. Dzięki temu nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów czy tracenia cennego czasu na naprawy w sytuacji pojawienia się awarii spowodowanych przez czynniki trzecie. W rezultacie przedsiębiorcy mogą skupić się na prowadzeniu własnej działalności i na ciągłym rozwoju marki.

Podobne artykuły