Jakie aplikacje na telefon warto pobrać?

Firma

31-12-2020

Funkcjonowanie bez telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach jest niemal niemożliwe, zwłaszcza, że dzięki różnorodnym aplikacjom życie jest maksymalnie ułatwione. Dodatkowo można mieć wówczas wszystko pod ścisłą kontrolą, lepiej wszystko zorganizować i pozyskiwać wszystkie niezbędne informacje z najbliższego otoczenia.

Jakie aplikacje na telefon warto pobrać?

Przegląd najlepszych aplikacji mobilnych

Wszystkie aplikacje na telefon mają jedną wspólną cechę – mają służyć ulepszaniu codzienności i ułatwiać wszystkie wykonywane czynności. Ranking otwiera aplikacja TickTick, która jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego, kto lubi mieć wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. To nic innego, jak mobilna lista zadań na dany dzień. W swoim urządzeniu można zapisać listę rzeczy do zrobienia, a każdej z niej nadać priorytet w wykonaniu. To ulepszona wersja standardowych planerów, które nie mają choćby tak zwanej check-listy. Nowe zadania można dodawać przy pomocy kalendarza oraz maila, możliwe jest ponadto dodawanie załączników. Większość pozostałych opcji jest niestety płatna, lecz warto rozważyć jej zakup, choćby dla przetestowania. Wśród wielu potrzebnych aplikacji na telefon znajdują się te, które dedykowane są amatorom podróżowania. Jedną z takich propozycji jest Mapify, w której znajdują się miejsca godne odwiedzenia w najbliższym czasie. Czerpanie inspiracji od innych podróżników może nastawić myślenie na zupełnie inny tor. Aplikacje na telefon tego rodzaju umożliwiają poza tym dokładne dokumentowanie odwiedzanych miejsc, co stanowi najlepszą pamiątkę. Koneserzy sztuki także z całą pewnością znajdą aplikacje na telefon zgodne z ich zainteresowaniami. Nie trzeba daleko szukać, ponieważ Magnus spełni wszystkie najważniejsze funkcje w tym zakresie. To rozwiązanie jest idealne podczas każdej wystawy, gdyż po zeskanowaniu danego dzieła ukazują się wszystkie szczegóły na jego temat oraz autora. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisać dane dzieło sztuki w formie tapety na swoim urządzeniu mobilnym.

Pozostałe aplikacje na telefon

Przeglądając wszystkie aplikacje na telefon, nie można zapomnieć o tych, które są przydatne dla miłośników muzyki i słuchania jej w każdym momencie. Muzyka relaksuje i powoduje, że można się odprężyć po każdej trudnej sprawie. Dlatego na żadnym telefonie nie powinno zabraknąć aplikacji Shazam. Tym bardziej, gdy lubi się słuchać muzyki z radia, lecz ma się problem z ustaleniem tytułów nowych piosenek stających się ulubionymi. Ich znalezienie jest dość łatwe dzięki wspomnianej aplikacji, pojawia się również informacja o autorze tekstu i wykonawcy. Kolejna propozycja jest przeznaczona głównie dla osób, które często zapominają z domu listy zakupów. Wystarczy pobrać aplikację Listonic, by mieć ją zawsze przy sobie, a w razie potrzeby wysłać ją do bliskiej osoby. Lista może być tworzona nawet ustnie – w pośpiechu, w drodze do sklepu lub… kolejki do kasy. Poza wskazanym powyżej aplikacjami, ciekawe są również Waze, PhotoScan, Stocard, LastPass oraz Calm. Każda jest przydatna w codziennym funkcjonowaniu.

Podobne artykuły