Jak zacząć sprzedawać przez internet?

Firma

06-08-2021

Niezależność zawodowa to pragnienie wielu osób. Niewątpliwie szansą na to jest założenie własnego sklepu internetowego. Dla wielu ograniczeniem jest brak środków pieniężnych i strach przed ryzykiem. A co, jeśli możliwe byłoby założenie sklepu za niewielkie pieniądze i bez większego ryzyka? Dropshipping daje taką możliwość! Wyjaśniamy, czym jest i jak się za to zabrać.

Czym jest dropshipping?

Jeśli jesteś już zdecydowany na dropshipping jak zacząć będzie pierwszym pytaniem, które zadasz. Zakładamy jednak, że artykuł ten może trafić do wielu osób, które dopiero szukają idealnego pomysłu na biznes. Dlatego zaczniemy od wyjaśnienia, czym w ogóle jest ta forma prowadzenia sklepu internetowego. Otóż dropshipping to sprzedaż produktów bezpośrednio z hurtowni, z pominięciem sklepu internetowego. Innymi słowy, możesz założyć sklep bez własnej siedziby, bez magazynu, czy pakowaczy. Nie musisz martwić się wysyłką towarów, gdyż zajmuje się nią hurtownia. Rozwiązanie to wydaje się idealne. Jednak aby faktycznie się powiodło, musi być spełnionych co najmniej kilka warunków.

Dropshipping – jak zacząć, by się powiodło?

Jeśli chcesz odnieść sukces, przestrzegaj kilku prostych zasad. Przede wszystkim postępuj według przedstawionych poniżej kroków:

  1. Określ asortyment, który chcesz sprzedawać.
  2. Znajdź odpowiednią hurtownię.
  3. Stwórz stronę sklepu internetowego.
  4. Połącz sklep z hurtownią.
  5. Promuj sklep.
  6. Zarabiaj

 

Zastanów się, co chcesz sprzedawać

Zanim rozpoczniesz działalność, zastanów się, co chcesz sprzedawać. Przede wszystkim zorientuj się, na jakie produkty jest popyt. Polecamy również, aby przynajmniej na początku sprzedawać niewielkie przedmioty lub takie, które rzadko są przez klientów zwracane. Rzecz w tym, iż niewiele hurtowni oferuje przyjmowanie zwrotów. Co prawda hurtownia wysyła towary do klientów, jednak jeśli klient zwróci towar, prawdopodobnie pojawi się on pod Twoimi drzwiami. W przypadku dużych produktów może to stanowić nie lada problem.

 

Dopasuj hurtownię do swoich potrzeb

Bardzo ważnym etapem zakładania sklepu w formie dropshippingu jest znalezienie odpowiedniej hurtowni. Poszukaj firmy, która cieszy się zaufaniem klientów. Sprawdź opinie, aby mieć pewność, że współpraca będzie się układała wzorowo. Dzięki temu będziesz spokojny o szybkie dostawy i niezawodność firmy.

Stwórz swój sklep internetowy

Wybierz jedną z gotowych platform lub zleć stworzenie dedykowanego rozwiązania. Na początek polecamy pierwsze rozwiązanie, ponieważ obsługa sklepu na platformie jest prostsza, można liczyć na wsparcie profesjonalistów, a koszty są zwykle mniejsze. Z czasem, gdy Twój sklep się rozkręci, będziesz mógł przenieść działalność. Wybierz platformę, która umożliwia integrację sklepu z hurtownią. Chodzi o to, aby zamówienia, a także pozostałe czynności związane z obsługą klientów, był realizowane automatycznie.

Promocja sklepu

Jeśli chcesz, aby klienci kupowali Twoje produkty, musisz je odpowiednio wypromować. Zadbaj o reklamę, nie oszczędzając na nią środków. Warto nawiązać współpracę profesjonalistami, którzy zapewnią szybki sukces. Oczywiście zatrudnienie specjalistów wiąże się z dodatkowym wydatkiem, jednak jest to jedna z niezbędnych inwestycji podczas zakładania własnego sklepu internetowego.

 

Dropshipping to dobry sposób na biznes dla osób, które nie chcą wiele ryzykować lub nie są zdolne do wysokiego wkładu własnego. Zaangażowanie i przestrzeganie kilku prostych zasad zwykle wystarczają, aby odnieść sukces.

 

Jak zacząć sprzedawać przez internet?

Podobne artykuły